טיפים ועדכונים

Email
מהם חיסונים?

חיסונים הם פיתוח רפואי שמיועד לסייע במניעת מחלות, באמצעות הכנתה מראש של מערכת החיסון בגופנו לקראת חדירתם של פתוגנים מעוררי מחלות. מטרתם של החיסונים היא להכיר מראש למערכת החיסון שלנו את הגורמים הללו, על מנת שהיא תוכל לפתח עמידות לזיהומים ותתמודד איתם בעתיד, במקרה שיחדרו לגוף.

קראו עוד >

ערכם של חיסונים

"חיסונים הם סיפור הצלחה גדול ששיפר רבות את בריאות הציבור. חייהם של מיליוני ילדים ניצלו בזכותם, ומיליוני אנשים קיבלו סיכוי לחיים ארוכים ובריאים יותר, סיכוי רב יותר ללמוד, לשחק, לקרוא ולכתוב, להסתובב בחופשיות בלי לסבול."
נלסון מנדלה, זוכה פרס נובל 1993.

קראו עוד >

איך חיסונים עובדים?

חיסון המוני יכול לעצור את התפשטות הנגיף עד כדי מיגור מוחלט. בשנת 1967, ארגון הבריאות העולמי ייסד תוכנית למאבק נגד אבעבועות שחורות, והיא הוכרזה כמגפה שמוגרה בשנת 1980.

קראו עוד >

איך המערכת החיסונית שלנו עובדת?

התגובה החיסונית היא מנגנון טבעי המופעל על ידי גוף האדם כאשר הוא מגלה נוכחות של גורם זיהומי. בין המאפיינים החשובים ביותר של מערכת החיסון שלנו, נמצאת יכולתה להבחין בין תאים ומולקולות השייכים לגוף לבין אלו שאינם שייכים לו.

קראו עוד >

חיסונים לתינוק בשנת החיים הראשונה

בישראל עד לפני כמה עשורים, מחלות קשות ואף מקרי מוות, היו נפוצים מאוד בקרב תינוקות בני יומם. בזכות התפתחות המדע ושירותי הרפואה, בריאותם של תינוקות השתפרה מאוד בעשרות השנים האחרונות.

קראו עוד >

הגנה מפני שפעת בכל גיל

שפעת נתפסת בקרב רבים כמחלה בלתי מזיקה. רוב האנשים מחלימים משפעת תוך זמן קצר, לא יותר משבעה ימים, אך המחלה יכולה להיות קשה בהרבה למי שעברו את גיל 65

קראו עוד >

האם החיסונים של בני משפחתך עדכניים ?

הורים לילדים משתדלים לעשות כל שביכולתם כדי לדאוג שילדיהם יהיו בטוחים, מאושרים, ובריאים. על פי ארגון הבריאות העולמי, אחת ההשקעות היעילות ביותר בבריאות היא לחסן את ילדך ולוודא שהחיסונים שלהם עדכניים.

קראו עוד >

נוסעים לחו'ל? הנה דברים שעליכם לדעת לפני הנסיעה

תכנון ויציאה לחופשה הוא אחד הבילויים האהובים עלינו, אך כאשר יוצאים מהארץ חשוב לזכור שאתם עלולים לבוא במגע עם מחלות אותן ניתן למנוע באמצעות חיסונים.

קראו עוד >

עצות חיוניות למטיילים

נדבקתם בחיידק הטיולים? בין אם אחזה בכם תאוות הנדודים, ואפילו לא החלטתם לאן, או שכבר תכננתם עד הפרט האחרון את הטרק עם חברים, ודאי תרצו ליהנות מהחוויה עד תומה ולשוב הביתה בריאים ושלמים.

קראו עוד >

מיתוסים על חיסונים - עושים סדר בשמועות

ישנם הרבה מאוד מיתוסים על חיסונים. הכתבה הבאה מאגדת את המיתוסים השכיחים ועושה סדר באמצעות מקורות מידע מתוקפים ומבוססים

קראו עוד >

מקורות:

  1. Public Health Agency of Canada (2016). An Advisory Committee Statement (ACS) National Advisory Committee on Immunization (NACI). Canadian Immunization Guide Chapter on Influenza and Statement on Seasonal Influenza Vaccine for 2016-2017 http://www.phac-aspc.gc.ca/naci-ccni/assets/pdf/flu-2016-2017-grippe-eng.pdf
  2. Public Health Agency of Canada (2016). An Advisory Committee Statement (ACS) National Advisory Committee on Immunization (NACI): A Review of the Literature of High Dose Seasonal Influenza Vaccine for Adults 65 Years and Older http://www.phac-aspc.gc.ca/naci-ccni/assets/pdf/influenza-vaccine-65-plus-vaccin-contre-la-grippe-65-plus-eng.pdf.
  3. World Health Organization. Health Topics: Immunization. http://www.who.int/topics/immunization/en/
  4. Government of Canada. Travel Health and Safety. Vaccination. https://travel.gc.ca/travelling/health-safety/vaccines