נוסעים לחו"ל? הנה דברים שעליכם לדעת לפני הנסיעה


נוסעים לחו'ל? הנה דברים שעליכם לדעת לפני
                    הנסיעה
Email

כל מי שמתכנן נסיעה לחו"ל צריך לפנות לייעוץ לגבי הסיכונים הבריאותיים האפשריים ביעדים אליהם בחר לנסוע ולהבין מהי הדרך הטובה ביותר להגן על בריאותו ולמזער את הסיכון ללקות במחלות. תכנון קדימה, נקיטת אמצעים מניעתיים מתאימים ואמצעי זהירות יכולים להגן על הבריאות ולמזער סיכונים של תאונות ומחלות.

הסיכון של הידבקות במחלה משתנה ממדינה למדינה, וככלל, רמת הסיכון עולה כאשר:

 • רמת התברואה ירודה יותר
 • התנאים בחו"ל קשים יותר (טיול תרמילאות)
 • משך השהייה ארוך יותר

התייעצות רפואית לפני הנסיעה

מטיילים היוצאים לחו"ל צריכים להתייעץ עם איש צוות רפואי או לפנות למרפאה המתמחה ברפואת מטיילים לפני נסיעתם. התייעצות זו צריכה להתבצע לפחות 6 שבועות לפני הנסיעה. אולם גם ברגע האחרון אפשר להפיק תועלת מהתייעצות רפואית, אפילו ביום הנסיעה. הייעוץ יכלול מידע על הסיכונים הבריאותיים החשובים ביותר (לרבות תאונות דרכים), קביעת הצורך בחיסונים ו/או טיפול נגד מלריה וזיהוי פריטים רפואיים אחרים שעשויים להידרש לנוסע.

לפני נסיעה ממושכת למדינות מתפתחות או לאזורים מרוחקים, מומלץ להגיע לבדיקות שיניים, לבדיקה גינקולוגית, ולבדיקות אחרות לפי גיל הנוסע. הדבר חשוב במיוחד לאנשים עם בעיות רפואיות כרוניות או חוזרות. לנוסעים עם בעיות רפואיות קיימות מאד מומלץ להתייעץ עם מרפאת מטיילים או עם הרופא המטפל כדי להבטיח מענה לצורכיהם הרפואיים שעשויים להיות מורכבים יותר בנסיעה.

עכשיו אפשר ליהנות מהנסיעה לחו"ל!

מקורות:

 1. World Health organization. International travel and health. General precautions. https://www.who.int/ith/precautions/en/
 2. Ministry of Health Israel. Vaccination Abroad. https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/vaccination_abroad.aspx