האם החיסונים של בני משפחתך עדכניים?


האם החיסונים של בני משפחתך עדכניים?
Email

הורים לילדים משתדלים לעשות כל שביכולתם כדי לדאוג שילדיהם יהיו בטוחים, מאושרים, ובריאים. על פי ארגון הבריאות העולמי, אחת ההשקעות היעילות ביותר בבריאות היא לחסן את ילדך ולוודא שהחיסונים שלהם עדכניים. אנשים המתחסנים בעצמם שומרים על ילדיהם, על כל הילדים, ועל אנשים אחרים בקהילה שנמצאים בקבוצות סיכון, מפני מחלות שניתן למנוע באמצעות חיסון.

הידעתם? הקפדה על חיסוני שיגרה בילדותם מגנה על ילדים מפני מחלות רבות לפני גיל שנתיים הודות לחיסון, איננו עדים לרבות ממחלות אלה בקהילה, לכן קשה לעתים להורים להבין את הסיכונים הנשקפים לילדיהם אם יבחרו לא לחסן אותם. גם מקרה אחד של חצבת יכול להתפשט במהירות כשאנשים לא מחוסנים, לכן אל תמתינו עד שיהיה מאוחר מדי. ללא קשר לשכיחות של התפרצויות באזורכם לאחרונה, הבטיחו את בריאות המשפחה שלכם וודאו שהחיסונים של בני המשפחה מעודכנים.

משרד הבריאות בישראל ממליץ על חיסונים שגרתיים לכל התינוקות, הילדים והמבוגרים, וכן לאוכלוסיות ייעודיות: הגיל המבוגר (65 ומעלה), נשים בהיריון, אנשים היוצאים לחו"ל, עובדי מערכת הבריאות, צוותים רפואיים ואוכלוסיות אחרות בסיכון.

החיסונים פועלים בצורה הטובה ביותר כשהם ניתנים בזמן, החל כשהילדים צעירים מאוד. תכנית החיסונים בישראל מיועדת להגן על ילדים לפני שהם נחשפים למחלות אותן ניתן למנוע באמצעות חיסון. מאחר וילדים צעירים נמצאים בסיכון רב יותר ללקות בסיבוכים רציניים של מחלות מסוימות, הם מחוסנים בגיל צעיר מאוד כדי להעניק להם את ההגנה המרבית, מוקדם ככל האפשר. ללקות בסיבוכים רציניים של מחלות מסוימות, הם מחוסנים בגיל צעיר מאוד כדי להעניק להם את ההגנה המרבית, מוקדם ככל האפשר.

לקבלת הגנה מלאה, יש לחסן ילדים במספר שלבים, וחלק מהחיסונים ניתנים יותר מפעם אחת וזאת כדי לחזק את המערכת החיסון של הילדים.

כל החיסונים השגרתיים הניתנים במרכזי בריאות המשפחה ("טיפת חלב") ובבתי הספר אינם כרוכים בתשלום. קיימים חיסונים נוספים לכל הגילאים שמומלצים על ידי משרד הבריאות אך הם אינם נכללים בסל הבריאות וכרוכים בתשלום.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד:

סימנים לשפעת וחיסון

מרפאת מטיילים בישראל

תופעות לוואי חיסון שעלת

לכמה זמן תקף חיסון טטנוס?

הגנה מפני שפעת בכל גיל - האמנם?

 

 

מקורות:

  1. World Health Organization. Health Topics: Immunization. http://www.who.int/topics/immunization/en/
  2. Government of Canada. Not Just for Kids. An Adult Guide to Vaccination. http://www.healthycanadians.gc.ca/publications/healthy-living-vie-saine/pamphlet-adult-guide-vaccination-adultes-brochure/index-eng.php PDF: http://www.healthycanadians.gc.ca/publications/healthy-living-vie-saine/pamphlet-adult-guide-vaccination-adultes-brochure/alt/pub-eng.pdf
  3. Centers for Disease Control and Prevention. Protect Your Baby with Immunization. https://www.cdc.gov/vaccines/schedules/easy-to-read/child-easyread.html
  4. Ministry of Health Israel. Vaccines. https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Pages/default.aspx
  5. Ministry of Health Israel. Vaccination of Infants. https://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/Childbirth/Vaccination_of_infants/Pages/default.aspx
  6. Ministry of Health Israel. Publications: Bulletin of Immunizations https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/alon_hisunim.pdf