חיסונים – איך הם עובדים?

חיסונים הם פיתוח רפואי שמיועד לסייע במניעת מחלות, באמצעות הכנתה מראש של מערכת החיסון בגופנו לקראת חדירתם של פתוגנים מעוררי מחלות.

פיתוחם של חיסונים שונים והפצתם בעולם נחשב כבעל תרומה משמעותית מאוד להצלת חיים והפחתת חולי.


לקריאה בהרחבה>>
 

איך חיסונים עובדים?

החיסון חושף לגוף גרסה לא פעילה או מוחלשת של הגורם המזהם. מערכת החיסון של הגוף מייצרת נוגדנים המגנים מפני הגורם המזהם. חיסונים מחזקים את ההגנה הטבעית של גופך מבלי לגרום למחלה.

לקריאה בהרחבה>>
 

ערכם של חיסונים

חיסונים הם סיפור הצלחה גדול ששיפר רבות את בריאות הציבור. חייהם של מיליוני ילדים ניצלו בזכותם, ומיליוני אנשים קיבלו סיכוי לחיים ארוכים ובריאים יותר... למעט אספקת מי שתייה נקיים ובטוחים, אין מאמץ אנושי שמסייע יותר מחיסונים במאבק נגד מחלות זיהומיות ובהפחתת שיעורי התמותה.

לקריאה בהרחבה>>
 

נוסעים לחו"ל? השתמשו במפת החיסונים שלנו

מתכננים טיול ברחבי העולם או נסיעת עסקים בקרוב? בחרתם כבר יעד? נהדר! כדי שתוכלו לדעת בפני אילו מחלות חשוב להתגונן ומהם החיסונים המומלצים בכל מדינה, אתם מוזמנים להשתמש במפת החיסונים שלנו,

לקריאה בהרחבה>>
 

מיתוסים על חיסונים - עושים סדר בשמועות

כולנו מכירים לא מעט "שמועות" על חיסונים. הכתבה הבאה מאגדת את המיתוסים השכיחים ועושה סדר באמצעות מקורות מידע מתוקפים ומבוססים

לקריאה בהרחבה>>
 
 

טטנוס

מחלת הטטנוס נקראת בעברית "צפדת" או "פלצת" - ונגרמת על ידי חיידק בשם Clostridium tetani החודר לגוף. למעשה אחד מהרעלנים שמייצר החיידק הוא הגורם לסימנים הקליניים של המחלה.

לקריאה בהרחבה>>
 

שפעת

שפעת היא אחת המחלות הנגיפיות המדבקות והשכיחות ביותר בעונת החורף. יש אנשים שחולים רק באורח קל, אולם במקרים חמורים יותר השפעת עשויה לגרום לסיבוכים

לקריאה בהרחבה>>
 

חצבת

חצבת היא מחלה חמורה, מדבקת מאד שמועברת בדרך כלל באמצעות מגע ישיר עם הנגיף ודרך האוויר. הנגיף (הוירוס) פוגע בדרכי הנשימה, ולאחר מכן יכול להתפשט לשאר הגוף.

לקריאה בהרחבה>>
 

כלבת

כלבת היא זיהום נגיפי שיכול להדביק כל יונק בעל דם חם (בעלי חיים מבויתים וחיות בר כאחד). מחלת הכלבת נראית בעיקר בכלבים, חתולים, שועלים, דביבונים, בואשים, זאבים ועטלפים.

לקריאה בהרחבה>>
 

שיתוק ילדים (פוליו)

שיתוק ילדים ובשמו המוכר פוליו (בשם המלא: פוליומיליטיס) הוא מחלה מדבקת מאוד הנגרמת מנגיף הפוליו, ממשפחת נגיפי המעיים. הנגיף מתפשט מאדם לאדם ויכול לפלוש למוח ולחוט השדרה.

לקריאה בהרחבה>>
 

שעלת

שעלת הינה זיהום מידבק של הריאות ודרכי הנשימה. הזיהום מתרחש בכל עונות השנה ובכל מקום בעולם. בשנים האחרונות חלה עלייה בשכיחות התחלואה בשעלת ברחבי העולם.

לקריאה בהרחבה>>
 

אבעבועות רוח (וריצלה)

אבעבועות רוח היא אחת ממחלות הילדים השכיחות ביותר, ונחשבת למחלה מידבקת מאוד, הנגרמת מנגיף הוריצלה זוסטר, נגיף דנ"א ממשפחת נגיף ההרפס.

לקריאה בהרחבה>>
 

שחפת

שחפת (Tuberculosis) היא מחלה מידבקת הנגרמת מהחיידק מיקובקטריום טוברקולוזיס (Mycobacterium tuberculosis). היא פוגעת באופן השכיח ביותר בריאות, אך היא יכולה לפגוע גם במוח, בחוט השדרה, בכליות, בקשריות הלימפה או בעצמות.

לקריאה בהרחבה>>